Najczęściej zadawane pytania

Co to jest osteopatia sportowa?
Osteopatia sportowa to jeden z kierunków rozwoju osteopatii (podobnie jak np. osteopatia pediatryczna) wyróżniony na potrzeby specyficznej grupy pacjentów aktywnych fizycznie.
Czy osteopatia sportowa różni się od klasycznej?
Osteopatia sportowa i klasyczna opierają się na tej samej filozofii i podlegają tym samym zasadom. Jednakże opieka nad sportowcami różni się od codziennej pracy w gabinecie z uwagi na specyficzne warunki i wymagania. Mamy tu do czynienia z ostrymi urazami, zapobieganiem chorobom i kontuzjom, z ograniczony czasem na wyleczenie i regenerację (sport wyczynowy) i przetrenowaniem. To wymaga większej wiedzy na temat osteopatii sportowej, która obejmuje m.in. diagnostykę różnicową urazów sportowych, specyfikę profilaktyki w sporcie czy wielopoziomową regenerację (fizyczną, psycho-wegetatywną, chronobiologiczną, biochemiczną, immunologiczną itp.).
Kto może zostać uczestnikiem EASO?
Do programu osteopatii sportowej może przystąpić każdy osteopata lub student ostatniego oraz przedostatniego roku osteopatii. W przypadku studentów - terminy egzaminacyjne EASO (termin oddania pracy oraz termin testu) są takie same, jednakże otrzymanie dyplomu (DSO) możliwe jest dopiero po ukończeniu studiów osteopatycznych (DO).
Czy EASO uczy jedynie leczenia sportowców?
Program EASO jest interdyscyplinarnym cyklem szkoleniowym, który przygotowuje osteopatę do pracy z profesjonalnymi sportowcami, zawodnikami sportowych drużyn, amatorami aktywności fizycznej itp. Ogromny nacisk kładziemy na fizjologię ludzkiego organizmu, dlatego zyskane tu umiejętności, znajdą zastosowanie w każdym gabinecie osteopatycznym, również w przypadku pacjentów o zróżnicowanej aktywności.
Czy egzamin jest obowiązkowy?
Pozytywny wynik egzaminu jest wymagany do otrzymania międzynarodowego dyplomu i tytułu DSO. Istnieje możliwość ukończenia EASO na poziomie certyfikatu, wówczas egzamin nie jest wymagany.
Jaka jest różnica pomiędzy certyfikatem a dyplomem?

Certyfikat - Świadczy o ukończeniu cyklu szkoleniowego EASO, otrzyma go każdy uczestnik, który ukończył studia osteopatyczne, a jego obecność na zajęciach osiągnie co najmniej 90%.

Dyplom - Międzynarodowy dyplom, uznany przez International Association of Sports Osteopathy wraz z tytułem DSO (Diploma in Sport Osteopathy) otrzyma każdy uczestnik, który posiada dyplom ukończenia studiów osteopatycznych (DO) oraz otrzyma pozytywny wynik egzaminu końcowego, a jego obecność na zajęciach osiągnie co najmniej 90%.

Warunki otrzymania certyfikatu
  • ukończenie studiów osteopatycznych
  • 90% obecności na zajęciach
Warunki otrzymania dyplomu
  • ukończenie studiów osteopatycznych (DO)
  • 90% obecności na zajęciach (certyfikat EASO)
  • pozytywny wynik egzaminu (test wielokrotnego wyboru + praca dyplomowa)
Ile godzin trwa kurs?
Pełne szkolenie EASO to 180 h, czyli 6 warsztatów po 30 h (h= 60 min)
Na ilu zajęciach obecność jest obowiązkowa?
Aby uzyskać zarówno certyfikat, jak i dyplom, wymagane jest 90% obecności na zajęciach (162 godziny zajęć).
Co mam zrobić, jeśli muszę opuścić zajęcia?
Poinformuj nas wcześniej o konieczności opuszczenia zajęć, a my postaramy się znaleźć optymalny sposób na ich odrobienie (np. w ramach zajęć z grupą szwajcarską). Miej na uwadze, że zajęcia w Szwajcarii prowadzone są w języku niemieckim.
Czy dostanę wydrukowany skrypt?
Szanujemy środowisko, dlatego rezygnujemy z wydruków, z których finalnie nie każdy korzysta. W zamian oferujemy materiały do sporządzania notatek oraz dostęp do wirtualnej przestrzeni dyskowej, na której udostępniane będą oficjalne materiały dla uczestników.
Jaki jest stosunek praktyki do teorii w programie EASO?
70% praktyki, 30% teorii
Jak ma wyglądać praca dyplomowa?
Praca dyplomowa to krótki (5-10 stron A4) artykuł analizujący wybrany temat naukowy, związany z osteopatią sportową. Artykuł ten powinien zawierać wprowadzenie, sformułowanie i rozwinięcie tezy - zagadnienia oraz zakończenie zawierające wnioski. Obowiązkowym elementem jest również streszczenie w j. polskim oraz angielskim. Tematy oraz szczegółowe zasady dot. formatowania tekstu zostaną przekazane uczestnikom podczas drugiego zjazdu. Termin oddania prac to termin piątego zjazdu. Celem jest stworzenie krótkiej, interesującej pracy, w której pokażesz swój punkt widzenia, pasję i zaangażowanie.
Czy mogę samodzielnie wybrać temat pracy dyplomowej?
O tematach prac dyplomowych decyduje EASO. Jeśli istnieje zagadnienie, które w szczególności Cię interesuje, poinformuj nas! Chętnie powiększymy bazę tematów o ciekawe zagadnienia.
Jakie są terminy zjazdów?
  • Zjazd 1: 28 - 31 stycznia 2021
  • Zjazd 2: 25 - 28 marca 2021
  • Zjazd 3: 17 - 20 czerwca 2021
  • Zjazd 4: 09 - 12 września 2021
  • Zjazd 5: 18- 21 listopada 2021
  • Zjazd 6: 03 - 06 lutego 2022
Jaki jest koszt szkolenia?
Koszt uczestnictwa w EASO to:
  • 6 x 2990 zł w przypadku płatności za każdy zjazd osobno
  • 17000 zł w przypadku płatności jednorazowej
  • Gdzie odbędzie się szkolenie?
    Poznań

    KONTAKT

    Napisz do nas, jeśli chcesz otrzymać więcej informacji na temat EASO

    MORE OSTEOPATHY POLAND
    tel. +48 667 132 578
    e-mail: osteo@easoacademy.pl
    NIP: 6711681718
    Numer rachunku:
    39 1090 1346 0000 0001 4418 1272
    More OsteopathyEASO SWITZERLANDIASO
    Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość korzystania z naszej witryny.